Płatność w obcej walucie za pomocą PayPal

Bookero 2018-07-30
Płatność w obcej walucie za pomocą PayPal

Wybór formy płatności podczas dokonywania rezerwacji jest mile widziany przez potencjalnego klienta. Każdy ma bowiem swoje przyzwyczajenia i jedni wolą opłacać rezerwację online, a inni preferują płatność gotówkową.

Kiedy prowadzimy biznes za granicą lub naszymi klientami w większości są obcokrajowcy, istotny staje się również wybór do rozliczenia innej waluty niż polski złoty. Między innymi dlatego wprowadziliśmy możliwość wybrania waluty, w jakiej ma być dokonana płatność za rezerwację. Wspomniane rozwiązanie dostępne jest obecnie dla formy płatności PayPal.

Konfiguracja płatności odbywa się dokładnie w ten sam sposób jak dotychczas. Jedyne, o czym musimy pamiętać to fakt, że kwota płatności po zmianie jest podawana w innej walucie. Wpisując zatem wartość 50 w zależności od ustawień, może to być zarówno 50 PLN jak i 50 EUR.

Standardowe ustawienia płatności widoczne są na zdjęciu poniżej.

Zmiany dokonujemy wchodząc w edycję płatności PayPal i w polu Waluta płatności zmieniając wartość na odpowiednią walutę. Od tej pory dla wszystkich płatności wykonanych tą formą zmieni się ich jednostka.

Dostępne waluty to:

  • polski złoty (PLN)
  • euro (EUR)
  • dolar amerykański (USD)

Po stronie formularza rezerwacyjnego widać, że po wybraniu terminu rezerwacji usługi i formy płatności PayPal, w podsumowaniu rezerwacji zmienił się opis waluty na EUR.

Wszystkie rezerwacje, dodane za pomocą tej formy płatności również będą posiadały w podsumowaniu zmienioną jednostkę. Bez problemu można zatem określić w jakiej walucie została naliczona rezerwacja.

Dodawanie płatności w innej walucie znacznie zwiększa możliwości stworzenia indywidualnej oferty np. dla zagranicznych klientów.

Oczywiście można zastosować mieszane rozwiązanie i dla części usług ustawić płatność w PLN, a dla pozostałych EUR. Trzeba jedynie odpowiednio skonfigurować formy płatności i podpiąć je do usług.

Sprawdź również

Nie jesteś jeszcze przekonany?

Skorzystaj ze specjalnego 14-dniowego okresu darmowego i wypróbuj nasz system, bez żadnych zobowiązań!

Testuj bezpłatnie przez 14 dni
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.