Możliwość dodawania przedziału czasowego dla usług

Bookero 2017-08-03
Możliwość dodawania przedziału czasowego dla usług

Wraz z najnowszą aktualizacją w systemie pojawiła się możliwość dodawania nowego rodzaju usług. Chodzi o tak zwaną usługę okresową czyli taką dla której jesteśmy w stanie zdefiniować jej godziny dostępności.

To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy wykonują swoje usługi w kilku przedziałach czasowych w ciągu jednego dnia. Obecnie jesteśmy w stanie zbudować tak grafik, aby wyświetlały się jedynie te godziny, w których faktycznie wykonujemy usługę czyli np. od 8:00 do 12:00, a następnie po 3 godzinnej przerwie od 15:00 do 19:00.

Istnieje wiele branż, gdzie można aktywnie korzystać z usług okresowych. Z pewnością docenią je trenerzy personalni czy kluby fitness jak i również pojedyncze osoby trudniące się np. udzielaniem korepetycji.

Usługi okresowe to nie tylko ustalanie zakresu godzinowego, ale także możliwość dodania w jakich dniach usługa jest w ogóle dostępna. Połączenie tych dwóch możliwosći sprawia, że możemy dokładnie spersonalizować każdą usługę, którą oferujemy swoim klientom. Wystarczy odpowiednia konfiguracja, aby w kalendarzu pojawiły się aktywne jedynie te terminy, w któych możemy dokonać rezerwacji. 

Jeśli chcemy zmienić rodzaj usługi lub dodać nową wystarczy wejść w zakładkę "Usługi", a następnie adekwatnie do zamiaru, kliknąć w niebieski przycisk "Edytuj" lub też zielony "Dodaj". Wówczas pojawi nam się etykieta z ustawieniami usługi. Jako rodzaj usługi wybieramy "Usługa okresowa".

Poniżej pojawi nam się opcja z wyborem dostępności usługi w tygodniu. Za pomocą suwaka możemy sobie swobodnie ustawiać, w które dni usługa ma być dostępna, a w które nie. Gdy zaznaczymy interesujące nas dni możemy przejść do ustalenia przedziałów czasowych. Z rozwijanej listy wybieramy godziny od-do. Jeśli chcemy dodać dodatkowy przedział czasowy klikamy w zielony przycisk "Dodaj". Poniżej pojawi nam się kolejny wiersz, w którym możemy podać drugi przedział.

Istotne jest, że godziny trwania usług mogą być wybierane jedynie z takiego przedziału czasowego w jakim ustalone są przez nas godziny otwarcia firmy. Zatem jeśli firma otwarta jest od 8:00 do 16:00 to nie będziemy w stanie ustawić przedziału dla usługi do 17:00 czy 18:00. Warto o tym pamiętać ustalając godziny pracy.

Wraz z aktualizacją zmiany dodawania niestandardowych godzin otwarcia/przyjęć dotknęły również pracowników oraz profil firmy. Zachęcamy do zapoznania się z nimi klikając TUTAJ.

Zmiany nie ominęły również modułu z ustalaniem "Reguł otwarcia". Wybierając regułę dotyczącą otwarcia firmy możemy ustawić sobie inny godzinowy oraz dniowy zakres dostępności w oparciu o parametry czasowe dotyczące firmy jak i usługi okresowej.

Wprowadzone zmiany pozwalają na swobodne projektowanie grafików usług, a ilość możliwości konfiguracyjnych sprawia, że system stał się teraz bardziej elastyczny dla tworzenia usług o niestandardowych przedziałach czasowych.

Sprawdź również

Nie jesteś jeszcze przekonany?

Skorzystaj ze specjalnego 14-dniowego okresu darmowego i wypróbuj nasz system, bez żadnych zobowiązań!

Testuj bezpłatnie przez 14 dni
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.