Definiowanie dostępności godzin nową funkcją dla edycji pracowników oraz profilu firmy

Bookero 2017-08-03
Definiowanie dostępności godzin nową funkcją dla edycji pracowników oraz profilu firmy

W ostatnich dniach wprowadziliśmy do systemu możliwość ustawienia odpowiednich przedziałów czasowych dla godzin otwarcia firmy oraz godzin pracy pracowników.

Dzięki temu możemy ustalać w jakich zakresach czasowych pracownik czy też firma faktycznie realizuje usługi. Z poziomu formularza rezerwacyjnego jesteśmy w stanie ustawić jednego dnia np. takie przedziały jak 8:00 -11:00, 14:00-17:00 i powiedzmy 19-21. Co więcej tego typu harmonogram możemy ustalić indywidualnie dla każdego dnia.

Możliwość swobodnego zdefiniowania godzin dostępności daje dużo możliwości konfiguracyjnych. Co istotne zakresy czasowe dla pracowników oraz firmy są od siebie zależne zatem ustawienie godzin otwarcia będzie miało wpływ na godziny przyjęć pracowników. Unikamy w ten sposób błędów w ustawieniu, które mogłyby doprowadzić do nieprawidłowego wyświetlania dostępnych w formularzu wolnych terminów.

Zmiany w ustalaniu zakresów czasowych nie ominęły również samych usług. Więcej informacji na ten temat można uzyskać klikająć TUTAJ.

Jeśli chcemy zdefinować godziny otwarcia firmy należy wejść w zakładkę "Dane firmy", a następnie kliknąć w przycisk "Edytuj" pod sekcją dotyczącą godzin otwarcia. Wówczas pojawi nam się możliwość ustawienia odpowiednich parametrów. Za pomocą suwaka możemy ustawić, w które dni firma będzie otwarta. Gdy już to ustalimy możemy przejsć do ustawiania przedziałów czasowych. Jeżeli chcemy dodać dodatkowy przedział czasowy klikamy w zielony przycisk "Dodaj". Poniżej pojawi nam się kolejny wiersz, w którym możemy podać drugi przedział.

Analogicznie jak w przypadku godzin otwarcia firmy zmian możemy dokonać również odnośnie godzin przyjmowania pracowników. Żeby wejść do ich edycji należy kliknąć w zakładkę "Pracownicy" (pojawi się ona gdy mamy włączony moduł "Pracownicy"). Następnie wybieramy pracownika, w przypadku którego chcemy dokonać zmian i klikamy w niebieski przycisk "Edytuj". Na samym dole formularza pojawi się możliwość ustawienia indywidualnych przedziałów czasowych. Ich konfiguracja działa na takiej samej zasadzie jak w przypadku firmy czy też usług.

Wraz z wprowadzeniem możliwości zdefiniowania godzin dostępności zmodyfikowaliśmy również "Reguły otwarcia". Wybierając regułę dotyczącą otwarcia firmy możemy ustawić sobie inny godzinowy oraz dniowy zakres dostępności w oparciu o parametry czasowe dotyczące firmy jak i usługi okresowej. Z kolei wybierając regułę dotyczącą pracowników jesteśmy w stanie ustalić niestandardowe zakresy dla poszczególnego pracownika.

Dzięki temu nie musimy jednorazowo zmieniać obowiązujących godzin w panelu, aby następnie ponownie je przywracać.

Ustalanie różnych zakresów czasowych to rozwiązanie, które sprawia, że system stał się wyjątkowo elastyczny. Możliwości z tym związanych jest naprawdę wiele co z pewnością ucieszy firmy, które działają w oparciu o niestandardowy czas pracy.

Sprawdź również

Nie jesteś jeszcze przekonany?

Skorzystaj ze specjalnego 14-dniowego okresu darmowego i wypróbuj nasz system, bez żadnych zobowiązań!

Testuj bezpłatnie przez 14 dni
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.