Konto recepcji - deleguj zarządzanie rezerwacjami online

Bookero 2019-06-14
Konto recepcji - deleguj zarządzanie rezerwacjami online

Konto administratora panelu Bookero posiada wszystkie dostępne funkcje konfiguracyjne stąd nie zawsze można przydzielić do niego dostęp swoim pracownikom. Główą przyczyną jest fakt, że możliwość ingerencji przez pracownika we wszystkie funkcje może mocno namieszać np. w dostępności opublikowanych usług czy też pozostałych ustawieniach systemu.

Między innymi dlatego został dodany do panelu moduł pracowików, który pozwala na tworzenie niezależnych kont do zarządzania wyłącznie rezerwacjami. Uproszczony widok pozbawiony jest dodatkowych zakładek dzięki czemu jest przejrzysty i co najważniejsze eliminuje ryzyko przypadkowych zmian konfiguracji.

Konto pracownika posiada jednak ograniczenie, które pozwala na zarządzanie jedynie rezerwacjami dotyczącymi usług, które sam obsługuje. Oznacza to, że nie widzi on w kalendarzu czy też historii, rezerwacji innych pracowników. Do konta pracownika konieczne jest również przypisanie usług, aby mógł obsługiwać dla nich rezerwacje.

Jeśli chcemy utworzyć konto dające możliwość zarządzania wszystkimi rezerwacjami, bez dostępu do dodatkowych zakładek systemu oraz konieczności przypisywania usług to idealnym rozwiązaniem będzie wybór konta recepcji. Pracownik obsługujący ten typ konta zawsze widzi wszystkie rezerwacje w systemie.

Oczywiście, aby móc skonfigurować takie konto należy najpierw włączyć moduł pracowników w panelu. Wchodzimy zatem w Ustawienia, a następnie aktywujemy dodatkową funkcję Pracownicy. Po aktywacji z prawej strony pojawi się dodatkowy przycisk Dostosuj funkcję. Po jego kliknięciu zostaniemy bezpośrednio przekierowani do zakładki z listą pracowników.

Jeśli chcemy dodać nowe konto pracownika klikamy w zielony przycisk Dodaj pracownika dostępny w prawym górnym rogu.

Pojawi nam się wówczas formularz konfiguracji z następującymi polami:

  • Rodzaj użytkownika - w tym miejscu dokonujemy wybóru czy ma to być zwykłe konto pracownika czy też konto recepcji
  • Imięi nazwisko - wprowadzamy tutaj nazwę pracownika, która będzie wyświetlana w szczegółach rezerwacji
  • E-mail - w tym miejscu podajemy adres e-mail na który będą wysyłane powiadomienia oraz który jest równocześnie loginem do konta
  • Hasło - podajemy w tym miejscu hasło logowania się do konta pracownika
  • Potwierdź hasło - ponowne podanie hasła w celu weryfikacji poprawności jego wpisania
  • Avatar - jest to pole, w którym możemy dodać zdjęcie pracownika
  • Inicjały - w tym polu możemy wpisać inicjały pracownika, które będą wyświetlałby się w przypadku kiedy do profilu nie został dodany avatar
  • Kolor avatara - wybieramy w tym miejscu kolor tła, na którym będą wyświetlały się inicjały pracownika

Dodając konto recepcji nie wyświetlają się dodatkowe sekcje, w których nadajemy uprawnienia, obsługiwane usług czy też grafik dostępności, ponieważ posiada ono takie same uprawnienia do zarządzania co konto administratora.

Po zapisaniu konta pojawi się ono na liście z podsumowaniem.

W kolumnach Powiadomienia e-mail, Usługi oraz opcjonalnie kolumny integracji z kalendarzem wyświetlana jest wartość nie dotyczy.

Jest to informacja świadcząca o tym, że uprawnienia do konta zostały przypisane automatycznie i nie można ich modyfikować.

Podobnie jak konto administratora również konto recepcji otrzymuje powiadomienia e-mail o nowych rezerwacjach czy też edycji rezerwacji przez pozostałych użytkowników systemu.

Jeśli chodzi o widok panelu konta recepcji to nie różni się on niczym od konta pracownika posiadającego pełne uprawnienia.

Jedyną różnicą jest fakt, że w kalendarzu oraz podsumowaniach wyświetlane są wszystkie rezerwację dostępne w systemie. Powiadomienia otrzymywane w panelu dotyczą wszystkich zmian dokonywanych przez pozostałych pracowników. Dzięki temu recepcja na bieżąco jest informowana o zmianach statusów rezerwacji.

Dostęp do edycji rezerwacji podobnie jak w przypadku konta administratora dostępny z każdego poziomu kalendarza wchodząc w szczegóły rezerwacji.

Konto recepcji pozwala na szybkie i proste udostępnienie możliwości pełnego zarządzania rezerwacjami dostępnymi w panelu. Bez konieczności przekazywania danych dostępu do konta administratora pracownik otrzymuje w pełni funkcjonalne narzędzie do bieżącej obsługi klientów.

Sprawdź również

Nie jesteś jeszcze przekonany?

Skorzystaj ze specjalnego 14-dniowego okresu darmowego i wypróbuj nasz system, bez żadnych zobowiązań!

Testuj bezpłatnie przez 14 dni
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.