Dodawanie rezerwacji z poziomu konta pracownika

Bookero 2017-08-25
Dodawanie rezerwacji z poziomu konta pracownika

Po ostatnich modyfikacjach, które objęły główny panel administratora systemu przyszedł czas na zmiany w koncie pracownika. Uznaliśmy, że niezbędną funkcją w zarządzaniu kalendarzem pracowniczym jest możliwość dodawania i edycji rezerwacji przez pracownika, dlatego też postanowiliśy ją dodać do systemu.

Panel administratora posiada pełną funkcjonalność oraz podgląd na wszystkie rezerwacje dostępne w systemie. Z kolei konta pracownicze mają za zadanie wyświetlać jedynie te rezerwacje, które dotyczą konkretnego pracownika. Nie znajdziemy w nich możliwości edycji uprawnień konta czy też zastosowanych reguł. Nowa funkcja sprawia jednak, że pomimo tych ograniczeń pracownik może sprawnie zarządzać swoimi rezerwacjami.

Jeśli chcemy włączyć możliwość zarządzania rezerwacjami musimy na głównym koncie wejść w zakładkę "Pracownicy", następnie w edycję konta wybranego pracownika i w polu odpowiadającym za tą wspomnianą funkcję ustawić wartość na "TAK". Należy pamiętać, że pozostałe parametry takie jak powiadomienia email, godziny dostępności czy też przypisywanie usług może być wykonane jedynie na koncie głównym. Pracownik nie ma możliwości ich edycji.

Wraz z dodaniem nowej funkcji na koncie pracownika, oprócz zakładki z podsumowaniem rezerwacji jakie są zaplanowane na bieżący dzień oraz kalendarzem, pojawiły się zielone przyciski za pomocą, których można ręcznie dodać rezerwację. Pierwszy znajduje się w prawym górnym rogu, natomiast drugi bezpośrednio obok przycisku zmiany widoku kalendarza.

Sposób dodania oraz edycji rezerwacji niczym nie różni się od tego, z którego korzystamy na głównym koncie. Mamy możliwość wyboru daty oraz godziny, usługi, wpisania danych klienta, a także jeśli włączone są płatności online również ceny końcowej oraz statusu płatności.

Po zapisaniu rezerwacja pojawia się w kalendarzu. Będzie ona widoczna zarówno ma koncie pracownika jak i administratora.

Nowa funkcja z pewnością zwiększa potencjał kont pracowniczych. Możliwość samodzielnego zarządzania rezerwacjami sprawia, że nie ma potrzeby współdzielenia konta głównego przez wszystkich pracowników.

Sprawdź również

Nie jesteś jeszcze przekonany?

Skorzystaj ze specjalnego 14-dniowego okresu darmowego i wypróbuj nasz system, bez żadnych zobowiązań!

Testuj bezpłatnie przez 14 dni
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.