Tworzenie niestandardowych rozwiązań rezerwacyjnych za pomocą Bookero

Bookero 2017-08-23
Tworzenie niestandardowych rozwiązań rezerwacyjnych za pomocą Bookero

Poszukiwanie odpowiedniego rozwiązania do obsługi rezerwacji online nie zawsze jest proste. Funkcjonalność dostępnych systemów sprawia, że użytkownik musi pogodzić się z tym jakie narzędzia otrzymuje i za ich pomocą tworzyć rozwiązanie rezerwacyjne, które zazwyczaj odbiega od tego co chciał osiągnąć. Zdarza się również, że całkowicie rezygnuje z takiej metody przyjmowania rezerwacji nie chcąc korzystać z systemu nie spełniającego jego oczekiwań.

O tym jak trudno jest znaleźć optymalne rozwiązanie przekonał się jeden z naszych klientów. Pomimo sprawdzenia kilku systemów nie był w stanie znaleźć takiego, który dałby mu możliwość zautomatyzowania procesu rezerwacyjnego zachowując przy tym wszystkie parametry jakie do tej pory były wykorzystywane w tradycyjnym formularzu.

Założeniem była możliwość zarezerwowania chaty w górach w ramach trzech dostępnych zakresów czasowych: 7 dniowy (poniedziałek-niedziela), 4 dniowy (poniedziałek - czwartek) i 3 dniowy (piątek-niedziela). Ważne było, aby użytkownik nie mógł dokonywać rezerwacji wybierając inny termin niż wyżej wymienione. To właśnie stanowiło problem, którego nie można było rozwiązać za pomocą wcześniej testowanych przez klienta rozwiązań.

Bookero jest systemem przystosowanym do obsługi zapytań rezerwacyjnych w przedziałach godzinowych, a nie dniowych. Jednak dzięki możliwości wykonywana indywidualnych modyfikacji dla klienta bez konieczności ingerencji w ustawienia globalne systemu, mogliśmy również i w tym przypadku podjąć się konfiguracji formularza.

Jako, że zakresy czasowe pakietów miały być stałe wiedzieliśmy, że będziemy w stanie stworzyć w pełni funkcjonalne rozwiązanie. Budowa samego formularza wzorując się na starym szablonie nie stanowiła żadnego problemu, z kolei za pomocą usług rozwiązaliśmy wybór właściwego pakietu. Przypisując każdej usłudze odpowiedni zakres czasowy oraz możliwość kliknięcia na kalendarzu tylko w te terminy, które były do niej przypisane otrzymaliśmy pełną funkcjonalność formularza.

Na życzenie klienta mieliśmy również za zadanie czytelnie przedstawić w kalendarzu wolne oraz zajęte terminy. Jako, że formularz znajdował się na stronie zewnętrznej za pomocą styli witryny zmieniliśmy kolory dni w zależności od ich statusu odpowiednio na zielony i czerwony,.

W międzyczasie doszedł jeszcze pomysł dodania dodatkowego koloru, który pojawiałby się po kliknięciu w termin wybrany przez użytkownika. Po wprowadzonych zmianach otrzymaliśmy kompletny formularz rezerwacyjny.

Oprócz samego formularza według wytycznych klienta zmodyfikowaliśmy także szablon maila otrzymywanego po dokonaniu rezerwacji. Miał on zawierać podsumowanie całego zapytania rezerwacyjnego włącznie z przeliczeniem kosztów rezerwacji w zależności od wyboru pakietu oraz formy rezerwacji czyli dodatkowego parametru wpływającego na cenę końcową.

Ostatnim elementem do wykonania pozostało dodanie na stronie kalendarza, za pomocą którego użytkownik mógłby swobodnie przejrzeć wszystkie rezerwacje zanim rozpocznie korzystanie z formularza. W tym przypadku skorzystaliśmy z synchronizacji naszego systemu z kalendarzem Google. Podłączając do wtyczki na stronie konto Google byliśmy w stanie wyświetlić wszystkie rezerwacje znajdują się w panelu systemu, a dzięki aktywnej synchronizacji każda nowo dodana rezerwacja automatycznie pojawia się w wyświetlanym kalendarzu.

W taki oto sposób powstało kompleksowe rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Efekt końcowy naszym prac można obejrzeć klikając TUTAJ

Sprawdź również

Nie jesteś jeszcze przekonany?

Skorzystaj ze specjalnego 14-dniowego okresu darmowego i wypróbuj nasz system, bez żadnych zobowiązań!

Testuj bezpłatnie przez 14 dni
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.