Zarządzaj lepiej swoim czasem z Bookero. Z nami zrobisz to w prosty sposób!

Bookero 2023-03-02
Zarządzaj lepiej swoim czasem z Bookero. Z nami zrobisz to w prosty sposób!

Efektywne zarządzanie swoim czasem jest kluczowe, jeśli będąc przedsiębiorcą chcesz osiągnąć sukces zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Istnieje wiele sposobów, które pomogą Ci to osiągnąć, ale skuteczne wykorzystanie narzędzi technologicznych do organizacji dnia może znacznie ułatwić to zadanie. Przedstawimy 7 prostych i sprawdzonych sposobów, jak zarządzać kalendarzem - zarówno od strony samego planowania czasu, jak i maksymalnego wykorzystania dostępnych technologii Bookero.

Ustal cele i zadania do zrealizowania w ciągu dnia

Zanim zaczniesz swój dzień, warto ustalić sobie cele i zadania, które chcesz zrealizować. Możesz skorzystać ze specjalnych aplikacji do planowania takich jak: Todoist, Google Keep czy Any.do. Za pomocą Bookero możesz wyszukiwać dostępne terminy, które nie zostały zarezerwowane przez klientów danego dnia i w tym czasie realizować zadania ze swojej “to do listy”, albo odpowiednio wcześniej zablokować ich dostępność. W ten sposób jesteś w stanie zaplanować realizację innych obowiązków. Według badań przeprowadzonych przez doktora Michaela Breusa, rano powinniśmy zająć się pracą dedukcyjną i analityczną, ponieważ jesteśmy wypoczęci i nasz mózg lepiej pracuje. Zaś po południu warto zrobić 30-minutową przerwę, a następnie zająć się kreatywnymi i mniej wymagającymi  zadaniami w pracy. W ten sposób wykorzystasz czas produktywnie. 

Ograniczaj rozpraszacze i wyznaczaj sobie godziny pracy

Rozpraszacze, takie jak media społecznościowe czy telefon komórkowy, mogą być dużym utrudnieniem w efektywnym zarządzaniu czasem. Dlatego warto wyznaczyć sobie godziny pracy, podczas których będziesz skupiony na skutecznym wykonywaniu swoich zadań. W Bookero dajemy Ci taką możliwość! Dzięki naszej funkcji ,,podsumowanie dnia’’ w czytelny i przejrzysty sposób  możesz zobaczyć ich rozkład na konkretny dzień, tydzień lub miesiąc. Wtedy będziesz w stanie przygotować plan i skupić się na wyznaczonych czynnościach.

Dostosuj kalendarz do swoich potrzeb

Kalendarz jest narzędziem, które pozwala na planowanie i organizację wszystkich ważnych wydarzeń i zadań w ciągu dnia, tygodnia lub miesiąca. Aby skutecznie efektywnie z niego korzystać, powinien on być dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb i stylu pracy. Jeśli jesteś osobą, która lubi planować wszystko z dużym wyprzedzeniem, to warto ustawić w kalendarzu zadania na kilka tygodni do przodu. Dzięki temu można mieć pełen obraz wszystkich planów i być w stanie wcześniej przygotować się do nich. To pomoże Ci uniknąć stresu i chaosu, a także pozwoli na lepsze zarządzanie swoim czasem. W przeciwieństwie do tego, jeśli jesteś osobą, która woli bardziej elastyczne podejście, możesz ustawić w kalendarzu zadania na krótsze okresy, np. na kilka dni do przodu. Dzięki temu będziesz mieć bardziej aktualny obraz swoich zadań i będziesz w stanie dostosowywać je w razie potrzeby.

Bądź elastyczny i gotowy na zmiany

Zarządzanie czasem wymaga elastyczności. Nie zawsze wszystko pójdzie zgodnie z planem, dlatego warto być otwartym na zmiany i gotowym na dostosowanie swojego kalendarza do nowych okoliczności. Pamiętaj również, że nie masz obowiązku wypełniać każdej wolnej chwili zadaniem. Znajdź czas również na relaks i odpoczynek, aby móc lepiej funkcjonować w ciągu dnia.
Refleksja na koniec tygodnia jest ważnym elementem do osiągania sukcesu. Analiza pozwala uwzględnić, co nie zostało zrealizowane i dlaczego, a także określić, co warto poprawić, aby kolejny tydzień był bardziej efektywny. Dzięki temu można lepiej dostosować swoje działania i cele do rzeczywistych potrzeb, co zwiększa szansę na ich osiągnięcie. Takie praktyki prowadzą do ciągłego rozwoju i poprawy wyników.

Planowanie przyszłości to podstawa dobrej organizacji pracy 

Kalendarz to nie tylko narzędzie do zarządzania czasem w danym dniu czy tygodniu, ale także do planowania przyszłości. Możesz używać jednej z funkcji Bookero, która umożliwia tworzenie harmonogramów godzin otwarcia, dodawanie dni wolnych, czy też urlopów pracowników. Dzięki temu zobaczysz pełny obraz zobowiązań swoich i całego zespołu oraz nauczysz się lepiej zarządzać czasem firmy.

Pamiętaj o równowadze między pracą a życiem prywatnym

Skuteczne zarządzanie kalendarzem to nie tylko planowanie zadań w pracy i obowiązków, ale także znajdowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Dlatego warto poszukać w nim miejsce również na aktywności rekreacyjne, rodzinne czy związane z pasjami. Czas na odpoczynek i relaks pozytywnie wpłynie na Twoją efektywność i dobre samopoczucie.

Korzystaj z Bookero

“Last but not least” (z ang. ostatni, ale nie najmniej ważny). Korzystaj z technologii, która wesprze Cię w efektywnym zarządzaniu czasem, a taką oferujemy w Bookero. Pomożemy Ci w uporządkowaniu kalendarza i planowaniu pracy. Nasza technologia pozwala w skuteczny sposób sterować własnym grafikiem od strony technologicznej i strategicznej. 

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci w skutecznym zarządzaniu swoim kalendarzem, jednak pamiętaj, że najważniejsze jest dopasowanie narzędzi i metod do swoich potrzeb i stylu pracy, aby móc efektywnie wykorzystać czas i osiągać zamierzone cele. A jeśli niekiedy zdarzy Ci się zapomnieć o jakimś ważnym wydarzeniu lub zadaniu, nie martw się – nawet najlepsi managerowie i przedsiębiorcy popełniają błędy. Ważne, aby z każdej sytuacji wyciągać wnioski i uczyć się na błędach.

A jeśli potrzebujesz dodatkowej funkcji, która usprawni zarządzanie czasem - skontaktuj się z nami i powiedz jakiego rozwiązania Ci brakuje, chętnie go z Tobą omówimy!

Sprawdź również

Nie jesteś jeszcze przekonany?

Skorzystaj ze specjalnego 14-dniowego okresu darmowego i wypróbuj nasz system, bez żadnych zobowiązań!

Testuj bezpłatnie przez 14 dni
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.