Nowy edytor powiadomień e-mail

Bookero 2018-02-14
Nowy edytor powiadomień e-mail

W panelu Bookero dostępny jest odświeżony edytor powiadomień e-mail. Jego nowe funkcje pozwalają na spersonalizowanie swoich powiadomień wysyłanych do klienta.

Wszystkie rodzaje powiadomień zostały zebrane w jednym miejscu. Chcąc dokonać ich edycji wchodzimy w Ustawienia, a następnie w Ustawienia powiadomień e-mail.

Liczba zakładek do edycji uzależniona jest od funkcji jakie mamy włączone w panelu. Wyróżniamy następujące zakładki:

 • Rezerwacja zaakceptowana - powiadomienie e-mail jakie dostaje klient po zaakceptowaniu jego zapytania rezerwacyjnego
 • Rezerwacja anulowania - powiadomienie e-mail jakie dostaje klient po anulowaniu jego rezerwacji
 • Rezerwacja odrzucona - powiadomienie e-mail jakie dostaje klient po odrzuceniu jego zapytania rezerwacyjnego
 • Brak płatności - powiadomienie e-mail jakie dostaje klient w momencie anulowania rezerwacji spowodowanego nieopłaceniem jej w ustalonym terminie (zakładka dostępna przy włączonej funkcji Płatności online)
 • Rezerwacja opłacona - powiadomienie e-mail jakie dostaje klient po opłaceniu rezerwacji (zakładka dostępna przy włączonej funkcji Płatności online)
 • Oczekuje na płatność - powiadomienie e-mail jakie dostaje klient po dokonaniu rezerwacji na usługę płatną (zakładka dostępna przy włączonej funkcji Płatności online)
 • Zwolnił się termin - powiadomienie e-mail jakie dostaje klient po zwolnieniu się terminu, na który chciał dokonać rezerwacji (zakładka dostępna przy włączonej liście rezerwowej)
 • Przypomnienie rezerwacji - powiadomienie e-mail wysyłane do klienta z przypomnieniem o zbliżającym się terminie rezerwacji (możliwość włączenia/wyłączenia powiadomienia)

W zakładce Ustawienia ogólne możemy ustawić kolor oraz wielkość zastosowanej czcionki dla poszczególnych elementów w powiadomieniu takich jak treść maila, nagłówek, cena czy przycisk do dokonania płatności lub rezerwacji z listy rezerwowej.

Logo firmy oraz jej nazwa pobierane są z zakładki Dane firmy dostępnej w bocznym menu.

Mając włączoną funkcję Wielojęzyczność możemy również dodać angielskojęzyczną wersję językową powiadomień.

W każdej wersji powiadomienia możemy ustawić niezależny układ ukrywając lub pokazując takie elementy jak:

 • szczegóły rezerwacji
 • parametry rezerwacji
 • przycisk anulowania rezerwacji przez klienta
 • dodatkowy tekst w powiadomieniu

Każda zmiana w ustawieniach widoczna jest bezpośrednio na podglądzie powiadomienia. W każdej chwili możemy również wysłać na wybrany adres, testowy e-mail aby sprawdzić jak wyświetla się wiadomość np. w używanym kliencie pocztowym. Po wpisaniu adresu wystarczy kliknąć w niebieski przycisk Wyślij test dostępny na samym dole ustawień powiadomienia.

Należy pamiętać, aby przed wysłaniem maila zapisać wcześniej dokonane zmiany w edytorze.

Na zdjęciu poniżej widać jak zmienił się widok powiadomienia dla rezerwacji zaakceptowanej, w którym zostały ukryte dodatkowe parametry oraz przycisk anulowania rezerwacji.

Przy włączonej funkcji Wielojęzyczność dla każdej wersji powiadomienia możemy ustawić inną wersję językową. Wystarczy przełączyć się między dostępnymi flagami.

Wyłączenie wyświetlania szczegółów lub parametrów rezerwacji w wersji polskiej nie oznacza, że będa one wyłączone również w wersji angielskiej. Dla każdej opcji zmiany ustawień dokonywane są indywidualnie.

Niektóre zakładki posiadają dodatkowy przycisk do umieszczenia w treści. Są to zakładki:

 • Oczekują na płatność - w tym miejscu edytujemy etykietę przycisku za pomocą którego klient może dokonać płatności za dokonaną rezerwację
 • Zwolnił sie termin - w tym miejscu edytujemy etykietę przycisku, który prowadzi do strony gdzie klient może ponownie dokonać rezerwacji

WAŻNE! Usunięcie treści w polu z tekstem przycisku spowoduje, że przycisk nie wygeneruje się w powiadomieniu mailowym wysyłanym do klienta!

W zakładce Przypomnienie rezerwacji możemy określić czy chcemy wysyłać do swoich klientów przypomnienie o zbliżającym się terminie rezerwacji.

Oprócz standardowych ustawień mamy dodatkowo dostępne pole Wyślij powiadomienie przed rezerwacją, w którym możemy określić ile godzin przed zbliżającą się rezerwacja klient ma otrzymać przypomnienie lub całkowicie je wyłączyć.

Sprawdź również

Nie jesteś jeszcze przekonany?

Skorzystaj ze specjalnego 14-dniowego okresu darmowego i wypróbuj nasz system, bez żadnych zobowiązań!

Testuj bezpłatnie przez 14 dni
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.