Nowe możliwości listy rezerwowej

Bookero 2020-09-02
Nowe możliwości listy rezerwowej

W panelu pojawiła się odświeżona funkcja listy rezerwowej. Posiada ona dodatkowe możliwości konfiguracji, które pozwalają między innymi na ręczną lub automatyczną wysyłkę powiadomień o zwolnionym terminie do zainteresowanych użytkowników.

Funkcję aktywujemy wchodząc w:

UstawieniaRezerwacje → przechodzimy do sekcji Dodatkowe funkcje związane z rezerwacjami → odnajdujemy i zaznaczamy checkbox Włącz listę rezerwową

Po włączeniu funkcji pojawi się nam dodatkowy checkbox za pomocą którego możemy włączyć automatyczne wysyłanie powiadomienia o wolnym terminie. Wystarczy go zaznaczyć, a następnie zapisać zmiany.

Aktywując funkcję, w zakładce Twoje rezerwacje (boczne menu) pojawi się nowa pozycja na liście Lista rezerwowa.

W ustawieniach wtyczki dostępne będzie również dodatkowe pole z możliwością wpisania komunikatu jaki wyświetli się w formularzu po złożeniu rezerwacji i zapisaniu się na listę rezerwowych.

W zakładce Lista rezerwowa możemy wybrać sobie dowolny miesiąc i dzień, aby sprawdzić ile osób w wybranym terminie zapisało się na listę rezerwowych.

Dla każdej pozycji dostępny będzie zielony przycisk Powiadom, po kliknięciu którego zostanie wysłane powiadomienie do użytkownika o zwolnionym terminie. Treść powiadomienia możemy spersonalizować bezpośrednio w edytorze powiadomień mailowych.

Jeśli na liście znajdują się pozycje z wyszarzonym przyciskiem oznacza to, że do nich powiadomienie zostało już wysłane. Nie można dokonać ponownej wysyłki dla tej samej pozycji na liście.

W panelu możemy wybrać czy chcemy aby powiadomienia o zwolnionym terminie były wysyłane automatycznie do wszystkich użytkowników zapisanych na dany termin czy też ręcznie.

W przypadku automatycznej wysyłki jeśli użytkownik lub administrator anuluje rezerwację to wysyłane są powiadomienia od razu po anulowaniu bez żadnego dodatkowego potwierdzenia. Z kolei jeśli mamy ustawioną ręczną akceptację wysyłki to po anulowaniu rezerwacji z poziomu panelu, pojawi się dodatkowy popup z listą użytkowników na liście rezerwowych oraz potwierdzeniem czy wysyłany do nich powiadomienia czy też nie.

Wchodząc na listę rezerwowych będziemy mogli od razu sprawdzić dla których pozycji z listy wyszły powiadomienia, bowiem przyciski do wysyłki będą w tym przypadku wyszarzone.

UWAGA! Jeśli na liście rezerwowej w danym terminie, znajdują się dwie (lub więcej) rezerwacje z tym samym adresem mailowym to wysyłka automatyczna uwzględni tylko jedną z tych pozycji, a do pozostałych wiadomość nie zostanie wysłana.

Sprawdź również

Nie jesteś jeszcze przekonany?

Skorzystaj ze specjalnego 14-dniowego okresu darmowego i wypróbuj nasz system, bez żadnych zobowiązań!

Testuj bezpłatnie przez 14 dni
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.