Dodanie kodów rabatowych do formularza rezerwacyjnego

Bookero 2018-01-05
Dodanie kodów rabatowych do formularza rezerwacyjnego

Z myślą o przeprowadzaniu różnych akcji promocyjnych stworzyliśmy funkcję wykorzystywania w formularzu rezerwacyjnym kodów rabatowych. Za pomocą generatora możemy stworzyć zarówno kody jednorazowego jak i wielokrotnego użytku uwzględniające określony rabat.

Jeśli chcemy włączyć kody rabatowe musimy mieć aktywne płatności online. Wchodzimy w Ustawienia, następnie Ustawienia płatności, w polu Włącz kody rabatowe ustawiamy wartość TAK i zapisujemy.

W bocznym menu pojawi się dodatkowa zakładka Kody rabatowe.

Klikając w zakładkę, a następnie w zielony przycisk Dodaj możemy rozpocząć generowanie nowych kodów rabatowych.

Wyjaśnienie parametrów do konfiguracji:

  • Nazwa rabatu - to nazwa rabatu jaka będzie wyświetlała się na listach.
  • Zależne od daty rezerwacji - jeśli zmienimy wartość tego pola na TAK, to możemy określić w jakim przedziale czasowym ma obowiązywać wygenerowany kod rabatowy.
  • Usługi - w tym miejscu zaznaczamy dla jakich usług kod rabatowy ma obowiązywać.
  • Kod limitowany - jeśli zaznaczymy wartośc tego pola na TAK to wówczas jesteśmy w stanie określić jaki jest limit wykorzystania kodu. Ustawiając wartość na 1 tworzymy kody jednorazowe. Jeśli chcemy stworzyć kod wielokrotnego użytku ustawiamy w tym polu wartość parametru na NIE.
  • Rabat w % - w tym miejscu ustawiamy wartość rabatu w procentach np. 15% od ceny usługi.
  • Maska kodów - ten parametr służy to projektowania kodów rabatowych np.  KOD_%C_%N_%N_%C_%C po wygenerowaniu będzie wyglądał następująco: KOD_A_7_8_B_R. Losowo generują się wartości dla %C (litery) oraz %N (liczby). Pozostałe znaki zawsze są stałe (w podanym przykładzie to "KOD" oraz "_").

Przed wygenerowaniem kodów rabatowych pozostaje nam jeszcze określenie ile kodów chcemy stworzyć i gotowe. 

Po kliknięciu w przycisk Wygeneruj kody rabatowe pojawi nam się pełna lista kodów, na której w późniejszym czasie możemy sprawdzić, które kody są już wykorzystane oraz liczbę wykorzystań każdego z nich. Każdy z kodów można w dowolnym momencie usunąć z listy.

Poniższe zdjęcie przedstawia przykładowy widok wygenerowanej listy kodów rabatowych.

Przed włączeniem funkcji z kodami rabatowymi na formularzu nie wyświetla się żadne pole, a cena wyliczana jest w sposób standardowy.

Po uruchomieniu funkcji na samym dole formularza pojawi się dodatkowe pole Kod rabatowy. Wprowadzając jeden z wygenerowanych kodów cena za usługę zostanie pomniejszona o rabat procentowy jaki dodaliśmy w ustawieniach.

Sprawdź również

Nie jesteś jeszcze przekonany?

Skorzystaj ze specjalnego 14-dniowego okresu darmowego i wypróbuj nasz system, bez żadnych zobowiązań!

Testuj bezpłatnie przez 14 dni
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.