Wybór wersji językowych w Bookero

Bookero 2017-11-13
Wybór wersji językowych w Bookero

Nasz system został rozbudowany o kolejną funkcję jaką jest wielojęzyczność. Dzięki niej możemy udostępnić na swojej stronie formularz rezerwacyjny zarówno w polskiej wersji językowej jak i w angielskiej. Możliwości jakie daje nam wspomniana opcja jest oczywiście znacznie więcej.

Wielojęzyczność zapewnia również dostosowanie wersji językowej dla:

  • strony stworzonej za pomocą naszego kreatora
  • powiadomień i przypomnień e-mail
  • powiadomień SMS
  • usług
  • paremetrów rezerwacji

Aby skorzystać z wspomnianej funkcji należy w panelu Bookero wejść w zakładkę Ustawienia, a następnie w Fukcjach systemu przestawić status Wielojęzyczności na Włączone. Wówczas poniżej pojawi się zakładka Ustawienia wielojęzyczności. Po kliknięciu w nią przechodzimy do dodatkowych ustawień. Ostatnim etapem aktywowania funkcji jest ustawienie wartości pola angielski na TAK i zapisanie ustawień.

W ten sposób w każdym miejscu gdzie jest możliwa zmiana wersji językowej pojawi się dodatkowe pole wyboru umożliwiające wpisanie treści zarówno po polsku jak i angielsku.

Korzystanie z wersji językowej wymaga nie tylko zmiany języka dla formularza, ale również m.in. stworzenie treści dla powiadomień e-mai. Jeśli tego nie zrobimy użytkownik korzystający z angielskiej wersji formularza będzie nadal otrzymywał powiadomienia w języku polskim.

Nie mamy narzucone z góry jakie mają być treści powiadomień. Tyczy się to obu wersji językowych zatem każdy użytkownik może bez problemu dostosować je do swoich potrzeb. Wystarczy wejść w Ustawienia, a następnie w Ustawienia powiadomień email.

Pod każdym polem odpowiedzialnym za tytuł maila oraz jego treść wyświetla się wybór wersji językowej. Kliknięcie w odpowiednią opcję daje nam możliwość wprowadzenia wszystkich tłumaczeń. Należy pamiętać, aby po zakończeniu wprowadzania zapisać wyniki swojej pracy.

Poniżej widok tłumaczenia w języku angielskim.

Wszystkie rodzaje powiadomień, a także usług czy też parametrów rezerwacji tłumaczymy analogicznie jak w przypadku powiadomień email.

Powiadomienia znajdziemy w zakładkach:

  • ustawienia wtyczki
  • ustawienia powiadomień e-mail
  • ustawienia powiadomień sms
  • ustawienia płatności

Wielojęzyczność dostępna jest również w naszym kreatorze strony www, dzięki czemu możemy płynnie przełączać się pomiędzy obiema wersjami językowymi. Jednak, żeby to zrobić trzeba posiadać włączone wyświetlanie menu na stronie.

Menu aktywujemy wchodząc w Ustawienia strony WWW dostępne w zakładce Ustawienia. Zmieniamy wartość pola Pokazuj menu na TAK i  zapisujemy. Warto zauważyć, że w ustawieniach strony możemy również dodać własne tłumaczenie dla metadanych takich jak nazwa strony, opis czy słowa kluczowe.

Na stronie WWW w gónym menu po prawej stronie pojawią się flagi, za pomocą których możemy wyświetlić inną wersję językową.

W zakładce Moja strona możemy przetłumaczyć wszystkie sekcje witryny. Najlepiej wejść w edycję każdej z osobna i dla elementów, gdzie jest to tylko możliwe dodać tłumaczenia.

Widok po przetłumaczeniu na język angielski.

Efekt końcowy prezentuje się następująco.

Po włączeniu funkcji Wielojęzyczności tak naprawdę każdy element czy też fukcja, która w panelu wyświetla możliwość wybrania wersji językowej jest do przetłumaczenia.

Dodanie wtyczki na stronę www w innej wersji językowej niż polska jest możliwe za pomocą zmiany parametru lang dostępnego w kodzie integracji wtyczki.

Po wybraniu rodzaju wtyczki z zakładki Integracje, a następnie skopiowaniu kodu na stronę wystarczy zmienić wartość parametru lang z pl na en i gotowe. Formularz będzie wyświetlał się w angielskiej wersji językowej.

Sprawdź również

Nie jesteś jeszcze przekonany?

Skorzystaj ze specjalnego 14-dniowego okresu darmowego i wypróbuj nasz system, bez żadnych zobowiązań!

Testuj bezpłatnie przez 14 dni
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.