Domyślny wybór usługi lub kategorii za pomocą parametru w adresie URL

Bookero 2020-10-23
Domyślny wybór usługi lub kategorii za pomocą parametru w adresie URL

Dedykowana wtyczka do Wordpressa daje możliwość wyświetlenie formularza z domyślnie wybraną usługą lub całą kategorią usług. Za pomocą odpowiedniego shortcodu możemy nawet wymusić czy usługa ma być tylko domyślnie wybrana i można ją zmienić na inną, czy też zamiast listy wyboru wyświetli się wyłącznie konkretna usługa.

Dzięki temu możemy umieścić spersonalizowany formularz rezerwacyjny na podstronie opisującej konkretną usługę.

Podobne rozwiązanie można zastosować również na innych stronach, które nie są oparte na Wordpressie. Oczywiście w tym celu nie będziemy w stanie skorzystać z shortcodów, ale posłużą nam do tego parametry, które umieszczamy w adresie URL podstrony, na której znajduje się formularz.

Jeśli chcemy wymusić wyświetlenie konkretnej usługi lub kategorii możemy wykorzystać następujące parametry dla adresu URL:

  • ?use_service_category_id= - używamy jeśli chcemy wymusić wybór konkretnej kategorii (pozostałe kategorie zostaną ukryte)
  • ?use_service_id= - używamy jeśli chcemy wymusić wybór konkretnej usługi (pozostałe usługi zostaną ukryte)
  • ?service_category_id= - używamy jeśli chcemy zaznaczyć domyślnie wybraną kategorię (nie ukrywamy pozostałych kategorii, a jedynie domyślnie wybieramy)
  • ?service_id= - używamy jeśli chcemy zaznaczyć domyślnie wybraną usługę (nie ukrywamy pozostałych usług, a jedynie domyślnie wybieramy)

Istnieje również możliwość wyświetlenia formularza rezerwacyjnego z domyślnie wybranym pracownikiem. Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ.

ID kategorii lub usługi pobieramy bezpośrednio w panelu Bookero.

W tym celu wchodzimy w zakładkę Usługi i najeżdżamy kursorem myszy na nazwę usługi lub kategorii, na wyświetlonej liście. Pojawi się wówczas tooltip z unikalnym numerem ID.

Przykładowy adres URL z zastosowanym parametrem do wyświetlenia formularza tylko dla konkretnej usługi o numerze ID 1901 wygląda następująco:

https://www.bookero.pl/?use_service_id=1901

Takie rozwiązanie ma istotną przewagę nad wykorzystaniem shortcodów w przypadku WP bowiem możemy linkować z różnych miejsc na stronie, do tej samej podstrony z formularzem rezerwacyjnym, ale za każdym razem może to powodować zaznaczanie innej usługi.

Wymuszając wybór nie rozpraszamy użytkownika innymi usługami, jakie są dostępne na liście wyboru co może mieć realny wpływ na zwiększenie konwersji składanych rezerwacji.

Oprócz wyboru usługi lub kategorii usług za pomocą parametru w adresie URL możemy również wyświetlić domyślnie formularz z kalendarzem wyświetlającym konkretny miesiąc.

Używamy w tym celu parametru ?date=YYYY-MM-DD gdzie data startowa to kolejno rok, miesiąc i dzień.

Przykładowy adres URL z wyświetlonym od razu kalendarzem na luty 2021 wygląda następująco:

https://www.bookero.pl/?date=2021-02-01

Parametry możemy również ze sobą łączyć za pomocą łącznika "&"

Przykładowy adres URL z zastosowanym parametrem do wyświetlenia formularza tylko dla konkretnej usługi o numerze ID 1901 oraz wyświetlonym kalendarzem na luty 2021 wygląda następująco:

https://www.bookero.pl/?date=2021-02-01&use_service_id=1901

Sprawdź również

Nie jesteś jeszcze przekonany?

Skorzystaj ze specjalnego 14-dniowego okresu darmowego i wypróbuj nasz system, bez żadnych zobowiązań!

Testuj bezpłatnie przez 14 dni
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.