Dodawanie dodatkowych parametrów rezerwacji nie widocznych dla klientów

Bookero 2018-04-05
Dodawanie dodatkowych parametrów rezerwacji nie widocznych dla klientów

Parametry rezerwacji wykorzystywane są na różne sposoby. Jako dodatkowe pola do wpisywania informacji (uwagi, dane do faktury itp.), krótkie ankiety do wypełniania w trakcie rezerwacji, wybór dodatkowych usług, które wchodzą w skład usługi głównej, zarówno w formie płatnej jak i bezpłatnej. Opcja jaką jest wyświetlanie parametrów jedynie dla administratora jeszcze bardziej zwiększa możliwości ich zastosowania.

Dodanie takiego parametru odbywa się w standardowy sposób. Wchodzimy w Parametry rezerwacji i klikamy w przycisk Dodaj.

Samo tworzenie parametru również odbywa się w standardowy sposób z tym, że w polu Opublikowany tylko w panelu musimy ustawić wartość na TAK.

Tak zapisany parametr trafia na zbiorczą listę. Teoretycznie wszystkie parametry z tej listy, o ile są opublikowane, powinny pojawić się w formularzu rezerwacyjnym.

Na zdjęciu poniżej widać jednak, że w miejscu gdzie powinien pojawić się nowo dodany parametr nic się nie wyświetla. W przypadku wykonania rezerwacji w treści powiadomienia mailowego wysyłanego do klienta parametr również nie zostanie dodany.

Od strony osoby dokonującej rezerwacji parametr dodany w ten sposób nie jest w ogóle widoczny.

Do czego zatem można go użyć?

Otóż dzięki takiemu rozwiązaniu możemy tworzyć różne pola przeznaczone np. do wprowadzania wewnętrznych uwag dla rezerwacji czy też oznaczania ich.

Dodając z poziomu panelu nową rezerwację lub edytując już istniejącą w formularzu pojawi się nowo dodany parametr. Widać to doskonale na zdjęciu poniżej. W tym przypadku jest to zwykłe pole tekstowe przeznaczone na uwagi recepcji np. w przychodni specjalistycznej. Samo pole może być bardzo uniwersalne. Wpiszemy tam zarówno ustalenia po weryfikacji telefonicznej pacjenta jak i krótkie notatki do przekazania lekarzowi.

Kiedy dodamy nową rezerwację z poziomu panelu, wiadomość która jest wysyłana do administratora posiada w treści dodatkowy parametr. Pozwala to m.in. na otrzymywanie takich powiadomien z nasienionymi już informacjami przez pracowników.

Jeśli chcemy odczytać wprowadzone uwagi wystarczy odnaleźć interesującą nas rezerwację i kliknąć w ikonę wyświetlającą szczegóły rezerwacji. W wyświetlonym oknie pojawi się pole z dodaną notatką.

Sprawdź również

Nie jesteś jeszcze przekonany?

Skorzystaj ze specjalnego 14-dniowego okresu darmowego i wypróbuj nasz system, bez żadnych zobowiązań!

Testuj bezpłatnie przez 14 dni
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.